+++DUYURU+++

“ Antakya Rum Ortodoks Hristiyanlarının Kültürünün Korunması ve Teşviki İçin Merkez Konseyi“ kısaca ZeROChA e.V. kültür, tarih, sanat, çevre koruma, siyaset, bilim, şov ve edebiyat alanlarında tanınmış kişilerle röportajlar yapmaktadır. Görüşmeler, kendi alanlarındaki sınırların çok ötesinde bir üne kavuşan kişilerle gerçekleştirilmektedir. Röportajlar Antakyalı (Hatay ve Mersin kökenli) Rum Ortodokslar ile yapılacaktır. Röportaj yapılan kişilerin hayatları, vizyonları ve güncel aktivitelerine dair bize bir bakış açısı kazandıracaktır.

Eylül ayında, röportajlarımızın ikinci etabında sohbet edilecek olan şahısların sıralaması:

Dr. Adnan Sert, Antakya Rum Ortodoks Hristiyanlarının Kültürünün Korunması ve Teşviki İçin Merkez Konseyi“ kısaca ZeROChA Yönetim Kurul Başkanı. Başkan Dr. Sert ile, kendi özel hayatı, ZeROChA kuruluş nedeni ve vizyonları hakkında sohbet edeceğiz.

Jozef Naseh, Eski Antakya Rum Ortodoks Vakıf Başkanı ve Arkeolog. Sayın Naseh ile Antakya’da Arkeolojinin durumu, Antakya Arkeoloji Müze, önemli kazıları, özel hayatı ve yeni projeleri hakkında sohbet edeceğiz.

Mişel Atik, Samandağ – Hatay Çevre Koruma Derneği Başkanı. Sayın Atik ile çevre koruma projelerini, Samandağ’ın aktüel çevre koruma sorunları ve özel hayatı hakkında sohbet edeceğiz.

Röportajlar ZeROChA yönetim kurul üyesi ve redaksiyon müdürümüz sayın Ferit Tekbaş tarafından yönetilecek ve kısa süre içinde ZeROChA e.V. sosyal medya ve portalarında yayınlanacaktır

Bu röportaj ve resimler, görüşme ortakları tarafından gönüllü şekilde bizlerce yayına almak şartı ile yapılacaktır. Görüşmecilerimize bu imkanı bize sağladıklarından dolayı  ZeROChA e. V. adına teşekkür ederiz. 

Dizi röportajlar aracılığıyla bu alanla daha ilgili insanlar ile tanışmayı umut ediyoruz.  Okurlarımıza bilgilendirici ve heyecan verici bir okuma turu diliyoruz.